Numer 2019/03 (7)

Maryja z Guadalupe w czasie objawień na górze Tepeyac w Meksyku w 1531 r. powiedziała do Juana Diego: „Jestem waszą litościwą Matką, Matką wszystkich ludzi, którzy mnie kochają, którzy do mnie wołają, którzy swą ufność we mnie pokładają. Chcę usłyszeć wasz płacz i wasze troski, aby wam ulżyć i wybawić was z waszych cierpień i potrzeb”.

Czy można żyć na 5? Niedawno rozpoczął się rok szkolny, a z nim, wiadomo, związane są oceny. Każdego interesuje co najmniej 5, czyli bardzo dobry. W poniższym artykule chciałbym przedstawić sposób życia na 5, inaczej mówiąc, na bardzo dobre przygotowanie do codziennych mniejszych lub większych sprawdzianów. A czeka nas ich wiele: rodzina, znajomi, praca, szkoła, obowiązki, odpoczynek, itd. Co może nam pomóc? Jak sobie ze wszystkim poradzić?

Dziś nasza wiedza o historii zamknęła się w wąskich granicach wyznaczonych przez naturę. Tego uczy nas współczesny świat. Tak właśnie wyglądają lekcje historii w szkołach, taka jest treść książek poświęconych dziejom człowieka. „Szkiełko i oko” stały się probierzem prawdy i jedynym wyjaśnieniem faktów. Granica horyzontu znajduje się w doczesności, czynniki sprawcze historii to tylko ludzie i przyroda.

Od paru lat zaczęłam odkrywać, jak bardzo mężczyźni i kobiety różnimy się od siebie. Bez tej wiedzy naprawdę trudno się zrozumieć i dogadać, a także dbać o czystość duszy i ciała. Większość myśli zawartych w tym artykule zaczerpnęłam z książki „Teologia Jego Ciała” Jasona Everta, który jest katolickim mówcą, promującym czystość w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Medjugorje – sierpień 2019… Pełnia lata, wakacje, urlopy. W Polsce czas pieszych pielgrzymek do stóp Matki Boskiej Jasnogórskiej – od wieków Królowej Narodu Polskiego. W Medjugorje 30. Mladifest, modlitewne spotkanie łączące kilkadziesiąt tysięcy młodych z 80 krajów z całego świata, w tym (w szczytowym momencie) także ponad 2 miliony internautów śledzących to wydarzenie.